W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Wierzymy, że ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Widzimy także naszą odpowiedzialność we wspieraniu dzieci, rodziców, nauczycieli i nauczycielki w bezpiecznym korzystaniu z sieci i czerpaniu korzyści z szans i możliwości, jakie ona oferuje.

Program Asy Internetu realizowany jest w Polsce od 2019 roku, a od 2021 roku pracujemy z najmłodszą grupą – nie tylko dziećmi, które zaczynają swoją przygodę z edukacją w szkole, ale również i z przedszkolakami.

Poznajcie Zofię Wojnowską, trenerkę w programie Asy Internetu oraz dyrektorkę Przedszkola Samorządowego w Grabownicy Starzeńskiej, która w bezpieczny sposób odkrywa z przedszkolakami fascynujący świat internetu.

Od 2021 Fundacja Szkoła z Klasą wspiera realizację programu Asy Internetu w 6 krajach Europy Środkowo-Wschodniej: w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Chorwacji i Grecji.

Wy również możecie poznać Asa i Askę, bohaterów naszych scenariuszy lekcji dla najmłodszych i realizować program Asy Internetu u siebie w szkole bądź w przedszkolu. Zapiszcie się już teraz na cykl szkoleń programu:

Sprawdźcie najblizsze dostepne terminy wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Możecie także zaprosić nas do swojej placówki, pisząc na asyinternetu@szkolazklasa.org.pl

Do zobaczenia!