Wakacje już za pasem, a Ty zastanawiasz się, jak odpowiednio zorganizować czas dziecku i jak zaktywizować je podczas rodzinnego wyjazdu? Wykorzystaj to, że Twoje dziecko jest online! Naucz swoją pociechę, jak przy pomocy smartfona zadbać o bezpieczeństwo na wakacyjnych szlakach. Zaangażuj ją do wspólnego odkrywania otaczającego Was świata podczas rodzinnych wyjazdów, rozwiązując wspólnie quest w nadmorskiej miejscowości lub też samodzielnie go tworząc. Podczas webinaru przedstawiono bezpłatne, proste w użyciu aplikacje, które możecie zainstalować całą rodziną, by urozmaicić czas na wczasach.

Skupiliśmy się na czterech kategoriach aplikacji mobilnych, które mogą urozmaicić wakacje:
🔴 bezpieczeństwo w terenie
🟡 gry terenowe
🟢 poznawanie świata
🔵 pamiętnik z wakacji. Spotkanie będzie transmitowane na naszym Facebooku.

Zachęcamy również do pobrania prezentacji z webinaru, w której zostały zamieszczone linki do sklepów Google Play i AppStore.

Webinarium poprowadziły:

Anna Wuls – Koordynatorka programu Asy Internetu. Specjalistka w zakresie narzędzi open source oraz kształcenia kompetencji cyfrowych. Ukończyła kurs Professional Certified Trainers&Facilitator, jest aktywną trenerką. Współpracuje również z lubelską Fundacją „5Medium”.

Katarzyna Lipska – absolwentka filologii polskiej KUL oraz Akademii Cyfrowych Kompetencji Fundacji 5Medium, z którą jest związana do dziś. Copywriterka, animatorka i koordynatorka zajęć komputerowych dla seniorów oraz kreatywnych warsztatów międzypokoleniowych z wykorzystaniem nowych technologii. Prowadzi też zajęcia z języka polskiego jako obcego.