W ostatnim czasie przed szkołami, nauczycielami i nauczycielkami, dyrektorami i dyrektorkami oraz rodzicami pojawiają się szczególne wyzwania. Jako Fundacja chcemy wyjść im naprzeciw i dobrze przygotować wszystkie osoby pracujące  z dziećmi w obliczu trudnej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie.

Oferujemy bezpłatne szkolenia związane są z cyberbezpieczeństwem. W trakcie naszych spotkań mówimy o dezinformacji, fake newsach i o tym, jak nie dać się na nie nabrać, a zarazem im przeciwdziałać. Nie mówimy już o dwóch światach: wirtualnym i tym offline, oba się przenikają i tak naprawdę stanowią jedną rzeczywistość, w której obowiązują te same uniwersalne wartości

To co Wam proponujemy to angażujący stacjonarny warsztat w ramach programu Asy Internetu realizowanego we współpracy z firmą Google. Długo wyczekiwaliśmy szkoleń na żywo. Atmosfera i energia takich spotkań jest nie do przecenienia, szczególnie w dobie pandemii.

Nasz najbliższy warsztat kierujemy do nauczycieli i nauczycielek klas 0-3, jak również do nauczycieli, nauczycielek, edukatorów i edukatorek z klas 4-8. Z doświadczenia wiemy, że kurs dla grupy 0-3 jest świetną propozycją i inspiracją dla nauczycieli i nauczycielek przedszkolnych, którzy pracują z najmłodszymi dziećmi – coraz częściej obecnymi w Internecie. Podczas spotkania podzielimy się materiałami i gotowymi scenariuszami lekcji, które będzie można następnie wykorzystać w klasie i nie tylko. 

Warsztat odbędzie się 2 kwietnia (sobota) między godziną 10:00 a 17:00 w Szkole Podstawowej nr. 234 im Juliana Tuwima (ul Esperanto 5) w Warszawie. W trakcie spotkania przewidziane są przerwy kawowe i jedna przerwa obiadowa. 

4
3