Gorąco Was zapraszamy na pierwszy taki Turniej Asów Internetu poprowadzi Robert Janowski. Zapraszamy na trzy ekscytujące rundy, w których nie zabraknie ciekawostek na temat internetu i cyberbepieczeństwa, intelektualnych i kreatywnych wyzwań oraz na emocjonujący finał. Zapraszamy przed ekrany 10 lutego 2022 r. w godz. 18:00 – 19:00. 

Rywalizować ze sobą będą: 

Drużyna Rozsądersów w składzie:

  • Agnieszka Jankowiak-Maik – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka Odysei Umysłu oraz aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histy. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Publicystka, autorka licznych materiałów dydaktycznych oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych, promotorka społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii;
  • Dawid Łasiński – dyplomowany nauczyciel chemii w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma prawie 37000 polubień, profil na Instagramie obserwuje prawie 5000 fanów, a kanał edukacyjny na YT “Pan Belfer” subskrybuje prawie 60000 osób. Zwycięzca konkursu Twórca Roku w kategorii edukacja i laureat głównej nagrody Twórca Roku 2021. Laureat nagrody Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 w latach 2019 i 2020 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Autor podręcznika do chemii dla szkoły podstawowej wydawnictwa MAC. Pomysłodawca i współtwórca takich projektów internetowych wspierających edukację jak Nauczycielwsieci.pl , Lekcjewsieci.pl i Akademiaprzyrodnika.pl
  • Marcin Perfuński – mąż Ani, tata pięciu córek, bloger i redaktor w dużym wydawnictwie. Dziennikarzem jest chyba z powołania, skoro już w podstawówce prowadził samodzielnie szkolną gazetkę. Przez kolejne kilkanaście lat przewędrował przez wszelakie redakcje, począwszy od prasy lokalnej, przez studio radiowe, agencję informacyjną, z ciągotami do telewizji, po koncern wydawniczy i bycie freelancerem. Jako samozwańczy krytyk kulturalny od zawsze interesuje się muzyką, filmami, książkami i mediami. Od 2014 roku prowadzi bloga www.supertata.tv, gdzie dzieli się radością posiadania rodziny wielodzietnej. Często występuje gościnnie na konferencjach i w mediach jako ekspert od rodziny. Według rankingu Hash.fm jest jednym z najbardziej wpływowych influencerów parentingowych. W 2018 roku wygrał plebiscyt miesięcznika „Mamo, To Ja” na Idealnego Tatę, zdobywając więcej głosów niż Jurek Owsiak, Kuba Błaszczykowski czy Przemek Saleta. W każdy poniedziałek w godz. 21-23 prowadzi audycję Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom.

Drużyna Życzliwersów w składzie:

  • Maja Sołtysik – piętnastolatka z Myszkowa otoczona z każdej możliwej strony książkami i ołówkami. Rysuje, od kiedy sięga pamięcią – W szczególności ukochała sobie portrety rysowane ołówkiem. Czyta, od kiedy potrafi, czyli od dziesięciu lat. Natomiast od pięciu prowadzi bloga z książkowymi recenzjami (czytamaja.pl). A oprócz tego uwielbia się śmiać i głaskać pieski.
  • Kira Sukhoboichenko (czyt. Suhobojczenko) ) –  jest 15-latką urodzoną 2 marca 2006 na Krymie na Ukrainie. Obecnie mieszka i uczy się w Warszawie. W wieku 10 lat wygrała w ogólnopolskim konkursie “Dzieciaki Startupy”. Od tamtego momentu działa społecznie, dużo występuje i angażuje się w mnóstwo akcji. Przemawiała na TEDx Kids w 2019 roku. W 2019/20 roku była radną Młodzieżowej Dzielnicy Ursynów w Warszawie. Jest jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Jest bardzo zaangażowana w prowadzenie swojego profilu na LinkedIn. W 2021 roku napisano o niej nawet w artykule “Mistrzynie LinkedIn – 25 kobiet, które warto obserwować” w czasopiśmie “Forbes Women Polska”. Ale przede wszystkim jest założycielką Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków i pomysłodawcą Święta – Międzynarodowego Dnia Plecaka.
  • Jakub Tomczak – jest uczniem poznańskiego IV Liceum Ogólnokształcącego, uczęszcza tam do klasy dziennikarskiej. Interesuje go historia, polityka, poezja śpiewana oraz kulinaria. Pracuje w redakcji myPolitics.

 

Której drużynie kibicujesz?
Rejestracja na wydarzenie startuje niebawem!