Uchylamy Wam kolejny rąbek tajemnicy związany z naszą konferencją! Dziś przedstawiamy Wam ekspertów i ekspertki, którzy wystąpią podczas II panelu.

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki, edukatorów i edukatorki oraz wszystkich zainteresowanych wysłuchaniem prelekcji naszych ekespertów i ekspertek już 10 lutego 2022 r. w godz. 15:00-17:00. II panel konferencji poprowadzi dziennikarski duet – Justyna Suchecka oraz Krzysztof Horwat. Justyna jest dziennikarka edukacyjną, związaną z tvn24.pl. Autorka książki „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. W 2020 roku laureatka nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, w 2021 nominowana do nagrody za wywiad z pisarzem Radkiem Rakiem. Krzysztof jest dziennikarzem radiowym zajmującym się tematami społecznymi, w tym edukacją. W 2019 roku znalazł się w gronie nominowanych do nagrody MediaTory za relacje ze strajku nauczycieli. Autor radiowego serialu dokumentalnego „Rok, którego nie było” o szkołach w pandemii.

  • Małgorzata Rosalska “Kompetencje przyszłości jako element zasobów karierowych”
    Kompetencje cyfrowe stanowią jeden z najważniejszych zasobów karierowych – warto zastanowić się jak je rozwijać i efektywnie wykorzystywać. Jakie kompetencje, oprócz kompetencji cyfrowych, będą istotne przy zatrudnieniu w przyszłości? Jak przeciwdziałać niepowodzeniom karierowym oraz w jakie kompetencje i umiejętności powinni już dzisiaj inwestować młodzi, by osiągnąć sukces na rynku pracy?
  • Dariusz Martynowicz “Lekcja on-line. Jak angażować, nie zapominając, że uczeń też człowiek? “
    Niektórzy mówią, że pandemia to czas traumy, a jej doświadczenie to dla wielu ludzi (także młodych) przeżycie graniczne, inicjacyjne, ale także egzystencjalne. Specjalne warunki wymagają niewątpliwie specjalnych działań nauczycieli i nauczycielek. Co i jak możemy zrobić podczas lekcji, by z jednej strony zaangażować ucznia, jednocześnie nie zapominając o jego przeżyciach?
  • Magdalena Śniegulska “A gdyby szkołę stworzyć od nowa? Znaczenie relacji w uczeniu i uczeniu się”
    Czytając wypowiedzi młodych uczniów i nauczycieli w raporcie Fundacji Szkoła z Klasą, możemy zadać sobie pytanie, jaki ma być współczesny nauczyciel-wychowawca? Młodzi ludzie potrzebują przede wszystkim mądrego dorosłego, z którym zbudują bezpieczną relację. Jak te relacje budować i na co zwracać uwagę, co warto wiedzieć o uczniach, ale i o sobie?


Na naszym kanale YouTube podczas drugiego panelu konferencji będzie również możliwość obejrzenia konferencji z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.

II panel prowadzą
Małgorzata Rosalska
Darek Martynowicz
M. Śniegulska
previous arrow
next arrow
II panel prowadzą
Małgorzata Rosalska
Darek Martynowicz
M. Śniegulska
previous arrow
next arrow