Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do zapoznania się z nowym podręcznikiem Asów Internetu – tym razem skierowanym do dzieci z klas 0-3

 

Uważamy, że przedszkole i pierwsze klasy szkoły podstawowej to właściwy moment na wprowadzenie młodych ludzi w świat internetu i technologii cyfrowych, które w obecnych czasach stają się głównym narzędziem uczenia się, nawiązywania kontaktu i budowania relacji z rówieśnikami i nauczycielami. To na nas, dorosłych, spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci w świecie cyfrowym. Dlatego przygotowaliśmy podręcznik, w którym przedstawiamy sprawdzone i konkretne pomysły na to, jak powoli i świadomie wprowadzać uczniów i uczennice w świat internetu, jak uczyć rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi zarówno online, jak i offline oraz jak budować z młodymi ludźmi dobre relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu, otwartej rozmowie i szczerości.

 

Podręcznik jest skorelowany z podstawą programową dla nauczania początkowego, a nowe scenariusze lekcji stworzyli nasi trenerzy: Joanna Apanasewicz, Marta Florkiewicz-Borkowska, Agnieszka Chmielecka, Barbara Ochmańska i Krzysztof Jaworski. Każdy scenariusz oparty jest o wpis w Cyfrowym pamiętniku siedmioletnich bliźniąt, Asa i Aski, i prowadzi dzieci przez krainy wartości Asów Internetu w sposób mądry, przemyślany i przyjazny najmłodszym. 

 

Za skład i ilustracje do podręcznika odpowiada Katarzyna Puciłowska, która stworzyła wizerunki bohaterów i komiksy z ich przygodami, a także przeniosła na papier wszystkie pomysły na karty pracy dla uczniów i uczennic. 

 

Dodatkowo podręcznik zawiera materiały dla rodziców i opiekunów: artykuł Kamila Śliwowskiego, dotyczący najnowszych badań o funkcjonowaniu najmłodszych użytkowników i użytkowniczek sieci, scenariusz zajęć z rodzicami, który można zrealizować podczas zebrania w szkole, stworzony przez Izabelę Meyzę, a także skondensowany wyimek z psychologii rozwojowej dzieci w początkowych klasach szkoły podstawowej, napisany przez dr Magdalenę Śniegulską. 

 

Za redakcją merytoryczną podręcznika stoją Maja Margasińska i Justyna Różańska.

 

Mamy nadzieję, że ten podręcznik będzie dla Was inspiracją i wesprze Was w Waszej pracy wokół tematyki internetu i nowych technologii.

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

Żeby pobrać podręcznik, kliknij na poniższy przycisk:

 

 

Zapraszamy również do obejrzenia nagrania webinaru bazującego na scenariuszach nowego Podręcznika:

Jak poznawać świat bezpiecznego internetu z klasami 0-3?