20.10. godz. 18-20

Nowoczesne e-nauczanie w klasach 0-3

  •  Jak wykorzystać internet i narzędzia, które zapewnia w pracy, do komunikacji i do nauki poprzez zabawę?
  •  Jak sprawić, aby Twoje lekcje – zarówno te stacjonarne, jak i te zdalne – były kreatywne i ciekawe dla uczniów i uczennic?
  • Które z narzędzi online warto stosować w pracy z klasami 0-3.
O nowoczesnym e-nauczaniu w edukacji wczesnoszkolnej opowiedzą trenerki Asów Internetu:
Barbara Krywoszejew – z wykształcenia socjolożka, mediatorka i menadżerka NGO. Trenerka i ekspertka edukacji medialnej, wiceprezeska zarządu Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Od wielu lat zaangażowana w szerzenie kompetencji medialnych i cyfrowych oraz w działania na rzecz praw człowieka i budowania społeczeństwa wielokulturowego. Pomysłodawczyni i/lub realizatorka projektów edukacyjnych, m.in.: Cybernauci, Szkolni Liderzy Edukacji Zdalnej, Zaprogramuj Przyszłość, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Weź kurs na wielokulturowość.
Joanna Stompel – trenerka i coachka. Facylitatorka metody Google CSI: Lab Design Thinking w programie Projektanci Innowacji PFR. Trenerka szkoleń międzynarodowych realizowanych w programie Erasmus+ oraz Europejski Korpus Solidarności. Należy do zespołu trenerskiego European Youth Forum. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, wspierając studentki i studentów w rozwoju zawodowym. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Agnieszka Chomicka-Bosy – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, polonistka, nauczycielka informatyki, trenerka kompetencji cyfrowych. Zaangażowana w propagowanie idei nowoczesnej edukacji wśród nauczycieli i uczniów. Działa w takich programach edukacyjnych jak m.in.: Amazon STEM, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Zaprogramuj Przyszłość. Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Jest współtwórczynią autorskiego programu nauczania informatyki w klasach 1-3 „Cyfrowe wędrówki”. Należy do grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy Mini.

Webinar można będzie obejrzeć na żywo na naszym fanpage’u na Facebooku lub przez ClickMeeting

 

 

17.11.2021, godz. 18.30-20.00

Zanim dziecko zacznie rozmawiać przez internet z obcymi

  • Martwisz się, że Twoje dziecko rozmawia lub zacznie rozmawiać przez internet z nieznajomymi?

  • Jak przygotować dziecko do korzystania z komunikatorów i grania w gry online z innymi graczami?

  • Jak mądrze rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach w sieci?

Trenerzy, którzy na co dzień prowadzą zajęcia o internecie z dziećmi, nauczycielami i rodzicami, podpowiadają, jak z głową podejść do tej sprawy.

Maciej Sopyło – trener, były dziennikarz i prezes organizacji pozarządowej. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej, komunikacji i praw człowieka dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i nauczycielek, rodziców, trzeciego sektora, biznesu, a kiedyś także dla więźniów i więźniarek. Koordynuje działania Grupy ds. Wyzwań Cyfrowych. Doświadczeniami dzieli się na stronie: https://maciejsopylo.pl

Marcin Grudzień – medioznawca i socjolog mediów; absolwent Collegium Civitas i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz kursów pomocy psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia i Akademii Psychologa i Psychoterapeuty. Absolwent Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowej w trakcie certyfikacji na II stopień. Trener edukacji medialnej i bezpieczeństwa cyfrowego. Koordynował i szkolił w kilkudziesięciu projektach z tego zakresu współpracując z najważniejszymi organizacjami pozarządowymi (Fundacja Nowe Media, Fundacja Nowoczesna Polska, Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”). Współpracownik Forum Bezpiecznego Internetu.

 

Webinar można będzie obejrzeć na żywo na naszym fanpage’u na Facebooku lub przez ClickMeeting

 

 

Kolejne webinary już wkrótce!