Zapraszamy na webinary z naszymi ekspertami i ekspertkami. Podczas spotkań otrzymacie dużą dawkę praktycznych porad oraz garść inspiracji, które będą pomocne zarówno podczas edukacji zdalnej jak i nauczania stacjonarnego. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, zarówno te, które ukończyły szkolenie Asów Internetu, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z naszym programem.

Dobrostan w cyfrowym świecie

Data: 24 maja (poniedziałek) godz. 18-19.30

W czasie spotkania porozmawiamy o tym, jak narzędzia cyfrowe mogą nam pomóc zadbać o dobrostan nasz i dzieci. A także o tym, jakie działania offline podejmować razem z dziećmi w domu i uczniami w szkole, by zachować zdrowy balans w korzystaniu z internetu i nowych technologii.

Spotkanie poprowadzą trenerki Asów Internetu: Anna Wójcik-Jachowicz oraz Barbara Ostrowska.

Webinar można będzie obejrzeć na żywo na naszym fanpage’u na Facebooku lub przez ClickMeeting.

Razem z dziećmi w cyfrowej rzeczywistości

Data: 15 czerwca (wtorek) godz. 19-20.30

Jak często prosisz swoje dziecko, żeby odłożyło telefon albo przestało grać? A może masz już dosyć zakazów, które nie są skuteczne? Zastanawiasz się, jak rozmawiać z dzieckiem o internecie w konstruktywny sposób? Nie tylko Ty! Zapraszamy na webinar, podczas którego opowiemy o tym, jak – po roku edukacji zdalnej – radzić sobie z wyzwaniami związanymi z rzeczywistością cyfrową. Prowadzący przedstawią też materiały, które mogą wesprzeć nas w rozmowie z dzieckiem o byciu w sieci.

Rozmawiać będą: trenerka Asów Internetu Iza Meyza oraz członek Rady Rodziców Asów Internetu Marcin Perfuński (supertata.tv)

TIK? Tak! Po powrocie do szkół

[link do nagrania poniżej]

Z jakich narzędzi online warto korzystać również po powrocie do nauki stacjonarnej?

Przez ostatni rok przekonaliśmy się, że czasem internet i dostępne w nim narzędzia są nieodłącznym elementem w pracy z uczniami i uczennicami. Ułatwiają nam, a często po prostu  pozwalają na komunikację, planowanie pracy, rozwijanie kreatywności, zabawę… W trakcie webinaru przyjrzymy się narzędziom, z których możemy korzystać nie tylko w pracy zdalnej, lecz także w trakcie nauki stacjonarnej (do czego zachęcamy!).

Rozmawiały: trenerki Asów Internetu Joanna Stompel oraz Barbara Krywoszejew.