Zapraszamy na webinary z naszymi ekspertami i ekspertkami. Podczas spotkań otrzymacie dużą dawkę praktycznych porad oraz garść inspiracji, które będą pomocne zarówno podczas edukacji zdalnej jak i nauczania stacjonarnego. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, zarówno te, które ukończyły szkolenie Asów Internetu, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z naszym programem.

Dobrostan w cyfrowym świecie

Data: 24 maja (poniedziałek) godz. 18-19.30

W czasie spotkania porozmawiamy o tym, jak narzędzia cyfrowe mogą nam pomóc zadbać o dobrostan nasz i dzieci. A także o tym, jakie działania offline podejmować razem z dziećmi w domu i uczniami w szkole, by zachować zdrowy balans w korzystaniu z internetu i nowych technologii.

Spotkanie poprowadzą trenerki Asów Internetu: Anna Wójcik-Jachowicz oraz Barbara Ostrowska.

Webinar można będzie obejrzeć na żywo na naszym fanpage’u na Facebooku lub przez ClickMeeting.

Razem z dziećmi w cyfrowej rzeczywistości

Data: 15 czerwca (wtorek) godz. 19-20.30

Jak często prosisz swoje dziecko, żeby odłożyło telefon albo przestało grać? A może masz już dosyć zakazów, które nie są skuteczne? Zastanawiasz się, jak rozmawiać z dzieckiem o internecie w konstruktywny sposób? Nie tylko Ty! Zapraszamy na webinar, podczas którego opowiemy o tym, jak – po roku edukacji zdalnej – radzić sobie z wyzwaniami związanymi z rzeczywistością cyfrową. Prowadzący przedstawią też materiały, które mogą wesprzeć nas w rozmowie z dzieckiem o byciu w sieci.

Rozmawiać będą: trenerka Asów Internetu Iza Meyza oraz członek Rady Rodziców Asów Internetu Marcin Perfuński (supertata.tv)

Webinar można będzie obejrzeć na żywo na naszym fanpage’u na Facebooku lub przez ClickMeeting.

TIK? Tak! Po powrocie do szkół 

[link do nagrania poniżej]

Z jakich narzędzi online warto korzystać również po powrocie do nauki stacjonarnej?

Przez ostatni rok przekonaliśmy się, że czasem internet i dostępne w nim narzędzia są nieodłącznym elementem w pracy z uczniami i uczennicami. Ułatwiają nam, a często po prostu  pozwalają na komunikację, planowanie pracy, rozwijanie kreatywności, zabawę… W trakcie webinaru przyjrzymy się narzędziom, z których możemy korzystać nie tylko w pracy zdalnej, lecz także w trakcie nauki stacjonarnej (do czego zachęcamy!).

Rozmawiały: trenerki Asów Internetu Joanna Stompel oraz Barbara Krywoszejew.