Już wkrótce Dzień Bezpiecznego Internetu (#dbi). Bądź z nami 11 lutego podczas Konferencji Asów Internetu na temat bezpieczeństwa w sieci. Ciekawe lekcje, inspirujące wykłady i niecodzienne spotkania z ekspert(k)ami i prakty(cz)kami. Wydarzenie skierowane do uczniów i uczennic, nauczycieli oraz rodziców. Niech #siławartościwsieci będzie z nami!

Asy Internetu to ogólnopolski, bezpłatny, program edukacyjny dla szkół podstawowych. Bierze w nim udział już 1000 nauczycieli i nauczycielek, którzy do przygody z Asami Internetu zaprosili blisko 70 tys. uczniów i uczennic. W Asach uczymy o mądrej i odpowiedzialnej obecności w sieci w oparciu o wartości takie jak: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga. Więcej informacji na stronie programu.

Startujemy w czwartek, 11 lutego o godz. 9:00 (szczegółowy program konferencji do pobrania poniżej).

 

Program wydarzenia

Pierwszą część konferencji kierujemy do uczniów klas 5-7 szkół podstawowych. 30-minutowe lekcje online poprowadzą trenerki i trener programu. Będziemy się wspólnie uczyć o cyberbezpieczeństwie i wartościach Asów Internetu. Zaproś Asy Internetu na swoje lekcje!

Po przerwie zapraszamy na porządną dawkę wiedzy i zaskoczenia dla nauczycieli i rodziców:

  • dr Karol Jachymek opowie o sposobach komunikacji młodzieży w internecie: emoji, memy i popularne skróty w sieci od tej pory nie będą miały przed Wami tajemnic;
  • Anna Mierzyńska poradzi, jak zostać pogromcą fake newsów i uczyć o nich z wykorzystaniem grywalizacji;
  • a haker Paweł Ngei nauczy nas m.in., jak poradzić sobie w przypadku porwania naszych danych i dlaczego „ciasteczka” nie są zdrowe.

W ostatniej części konferencji spojrzymy na kwestię bezpieczeństwa w sieci i pozytywnego korzystania z internetu oczami rodziców. Jak o sieci gadać z dziećmi? O swoim doświadczeniu zawodowym i prywatnym porozmawiają: mama i blogerka Magda Mikołajczyk (MatkoJedyna), tata i bloger Marcin Perfuński (supertata.tv) oraz tata i aktor Rafał Cieszyński.

Transmisja będzie dostępna na platformie Meeting15, a wszystkie wystąpienia będą tłumaczone na język migowy!

Zgłoś się na Konferencję Asów Internetu!

Dodatkowe informacje

Wszystkim osobom, które zarejestrują się na platformie prześlemy pakiet edukacyjny z propozycjami zadań do pracy wokół Dnia Bezpiecznego Internetu. Będzie je można wykorzystać do pracy z uczniami i uczennicami przez cały tydzień. Dodatkowo uczestnicy i uczestniczki Konferencji otrzymają certyfikat.

 

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu: asyinternetu@szkolazklasa.org.pl

 

Bądźcie z nami 11 lutego!

 

Organizatorami Konferencji są Fundacja Szkoła z Klasą i firma Google.

Partnerami wydarzenia są grupy: Superbelfrzy, Digitalni i kreatywni – nauczyciele z pasją, Zaproś mnie na swoją lekcję.