Chcesz zamienić lekcje o bezpieczeństwie w sieci w przygodę? Zaangażuj uczniów do działania i dowiedz się jak wzmacniać pozytywne zachowania w sieci dzięki darmowym materiałom i szkoleniom programu Asy Internetu!
Razem z firmą Google zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych do udziału w programie Asy Internetu. Co dla Was przygotowaliśmy?

  • zestaw 26 scenariuszy lekcji zgodnych z polską podstawą programową dla szkoły podstawowej, które można prowadzić bez wykorzystania sieci i dodatkowego sprzętu,
  • interaktywną grę wspierająca naukę o bezpieczeństwie w sieci, do wykorzystania na lekcjach informatyki lub wspólnie przez rodziców i uczniów,
  • szkolenia dla nauczycieli i szkół, podczas których dowiesz się jak prowadzić ciekawe lekcje o bezpieczeństwie w sieci oraz wykorzystać metodę projektową Design Thinking do angażowania uczniów w projekty społeczne i edukacyjne wzmacniające pozytywne zachowania w sieci (najciekawsze projekty, które powstaną w ramach programu wezmą udział a konkursie mikrograntowym).

Wszystkie materiały i szkolenia dostępne są za darmo. Szkolenia będziemy organizować w całej Polsce (zależnie od zgłoszeń z różnych regionów) w roku szkolnym 2019/2020. Będziemy zachęcać Was do tego, abyście zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce i zaangażowali swoich uczniów w projekty społeczne. Z materiałów i scenariuszy lekcji można skorzystać już teraz, pobierając je ze strony.
Jeśli chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w szkoleniach i otrzymywać informacje o wydarzeniach i webinariach, zgłoś się do programu!

 

Asy Internetu to program, w którym nie straszymy, ale podkreślamy pozytywne aspekty korzystania z sieci. Chcemy aby uczniowie i uczennice poczuli moc zmieniania Internetu w coraz lepsze i bezpieczniejsze miejsce. Scenariusze lekcji i materiały dodatkowe, które przygotowaliśmy, skupiają się na wartościach i postawach, które nauczyciele mogą kształtować i wzmacniać u swoich uczniów. Stawiamy na lekcje które zachęcają do rozmowy o tym, co dzieje się online ale nie wymagają dostępu do internetu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące programu i materiałów, odwiedź naszą stronę internetową asyinternetu.szkolazklasa.org.pl lub skontaktuj się z nami przez e-mail pod adresem asyinternetu@szkolazklasa.org.pl.

Infografika przedstawiajacą etapy programu Asy Internetu w 6 heksagonach.