Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Lublin, Olsztyn i znowu Warszawa. To w tych miastach, w listopadzie i grudniu, odbywają się Lokalne Spotkania Warsztatowe Szkoły z Klasą 2.0. Uczestnicy zapoznają się nie tylko z programem Szkołą z Klasą 2.0, ale także mają okazję poznać Asy Internetu!

Na wstępie opowiadamy o założeniach programu Asy Internetu i pięciu postawach – Rozsądku, Uważności, Sile, Życzliwości i Odwadze – które chcemy kształtować u uczniów. Następnie przechodzimy do części ćwiczeniowej, podczas której uczestnicy poznają profil w mediach społecznościowych Kingi – fikcyjnej postaci stworzonej na potrzeby ćwiczenia. Uczestnicy zapoznają się z nim, a następnie na podstawie zebranych informacji zastanawiają się, kim jest Kinga. Po omówieniu swoich wniosków na forum, poznajemy prawdziwą Kingę. Wtedy okazuje się, jak wiele wniosków, które uczestnicy wyciągnęli z informacji umieszczonych na profilu Kingi, jest nieprawdziwych, zarówno jeśli chodzi o sam wiek bohaterki, jak i jej styl życia, zainteresowania, czy pracę.

Skrócona wersja ćwiczenia, którą przeprowadzamy podczas Lokalnych Spotkań Warsztatowych, to tylko przedsmak tego, co czeka na nauczycieli w programie Asy Internetu. Pokazujemy jak ważna jest reputacja w internecie i jak mocno jest kształtowana przez informacje, które zamieszczamy np. w mediach społecznościowych. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, w których większość z nas korzysta z internetu każdego dnia.

Dzięki naszej prezentacji, już teraz programem Asy Internetu zainteresowało się niemal 100 nauczycieli z całej Polski, a przed nami jeszcze trzy spotkania – w Lublinie, Olsztynie i Warszawie! Już wkrótce zaprosimy Was do testów w pilotażowej edycji programu.